Kryefjala Logo

Momenti rrëqethës kur djali 20-vjeçar gjen prindërit e vdekur, përfundon në spital nga tronditja

7 Qershor, 2021 | 9:50 pm

Nënën e gjeti të vrarë me sëpatë, ndërsa babanë të varur në pemë. Ky është momenti rrëqethës ku djali 20-vjeçar i çiftit Bici mëson për tragjedinë dhe përballet me tragjedinë në familjen e tij. Tronditja për të ka qenë aq e thellë sa mësohet se ka përfunduar në spital ku i është nevojitur kujdesi i mjekëve.

Pamjet tregojnë se si i riu merret nga të afërmit prej krahësh dhe largohet nga vendi i ngjarjes, që për të u kthye në një makth.

Kujtojmë se në fshatin Dragostunjë të Librazhdit, pasditen e kësaj të hëne u shuan dy jetë. Për shkaqe që ende janë të paqarta, Qemal Bici i mori jetën gruas së tij 53-vjeçarje, Menturie Bici duke e goditur atë me sëpatë. Pas krimit makabër që kreu në shtëpi, 56-vjeçari i dha fund jetës, duke u varur në pemë në oborrin e shtëpisë.

Çifti Bici ishin prindër të 4 fëmijëve ndërsa dy prej tyre ishin në emigrim.

 

Të ngjashme