Mbijetoi në tragjedinë me 46-viktima,flet nga spitali 17-vjeçarja

Në një intervistë të shkurtër nga spitali në Bullgari ka folur edhe 17-vjeçarja, Zulejha Jasharovska, njëra nga të mbijetuarat e aksidentit tragjik, ku humbën jetën 46 persona.

Ajo ka thënë për Alsat se mbanë mend diçka, por jo edhe shumë.

Jasharovska, ka thënë se ishte ulur mbrapa dhe në momentin tragjik ishte duke fjetur dhe kur u zgjua , u çua nga britmat e njerëzve. Ajo tha po ashtu se ka tentuar ta thyej xhamin por nu kia ka dal.

Gjithashtu rrëfen se kur është zgjuar e ka parë vetën në tokë.

Previous articleKeni frikë nga fluturimet?Me këto këshilla herës tjetër shijoni udhëtimin
Next articleShkoi në shtëpi i dehur dhe dhunoi babain, pranga për 34-vjeçarin në Elbasan