Lirohet nga detyra drejtori i SHKKB, ja kush e zëvendëson

Lirohet nga detyra drejtori i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në sistemin e burgjeve, Florent Sulçe.

Vendimi është marrë  nga ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, i cili ka firmosur  lirimin nga detyra të Sulçes. Mësohet se ai është zëvendësuar nga Klevis Qose.

“Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka firmosur  lirimin nga detyra të Drejtorit të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në sistemin e burgjeve (SHKKB) z. Florent Sulçe.

Në këtë detyrë emërohet z.Klevis Qose.”, thuhet ne njoftim.

Pas një karriere të gjatë në forcat operacionale dhe si oficer policie në disa komisariate të vendit, prej afro tre vitesh Qose ka ushtruar funksionin si oficer pranë SHÇBA Tiranë ku dhe ka udhëhequr një sër hetimesh ndaj paligjshmërive të kryera nga efektivë të Policisë. Klevis Qose i diplomuar ne Siguri Publike dhe Drejtësi, ka marr çertifikate e mirnjohjes nga kryeministri Edi Rama për luften ndaj terrorizmit në vendin tonë.

Previous articlePolicia kontrolle intensive në dy akset kryesore të Tiranës, iu pezullohet patenta 13 shoferëve, 26 gjoba për shpejtësi
Next articleVërtet tërhiqen femrat nga meshkujt e pasjellshëm?