Keshilltari i Merkel masakron Edi Ramen duke cituar Kryefjala.com per makinen e blere gjysme milion dollare.

Diten e djeshme Kryefjala.com publikoi lajmin se kryeministri Rama ka blere nje makine 500 mijë dollarëshe.

Kryeministri i vendit më të varfër në Evropë ka blerë makinën e tipit GMC Custom Luxury Vehicle, një automjet i shtrenjtë që shihet shumë në rrugët e Meksikës me të cilat lëvizin njerëzit e kartelit të drogës për komoditet dhe mbrojtje nga atentatet.

Pas ketij lajmi ka reaguar Martin Henze keshilltar i Merkel dhe analist politik i famshem ne gjermani dhe ne bote, i cili ka bere nje postim ne Twitter ku citon Kryefjala.com dhe shkruan

“SHqiperia u kompletua si shteti i narkotrafikut dhe vendi me i varfer ne Europe. Me siguri Rama ka blere makinen luksoze me leket e taksave te Amerikes dhe Gjermanise. Kjo eshte nje makine qe perdoret vetem nga baronet e droges ne Meksike”.

E pra dhe nga kreret e shteteve nuk mund te lihej pa u vene re, kjo blerje marramendese.

Previous articleKush kopjoi, ke? Ronela Hajati dhe Loredana bejne xing me veshjen!
Next articleFituesi i ditës është ai që buzëqesh më shumë.Për kë shenjë e kanë fjalën yjet?