“Kam djalin sa Mateo”,qytetari mes lotësh

Dhimbjes dhe revoltës së familjarëve të Mateos përpara gjykatës së Fierit i janë bashkuar dhe qytetarë.

Mes lotësh përpara kamerave, një prej tyre ka kërkuar dënim kapital për Klodian Çalamanin, i cili i mori jetën në mënyrë makabre vogëlushin.

Teksa gazetarët i thonë se kjo nuk mund të ndodhë, ai thekson se policia duhet ta kishte ekzekutuar.

“Ta lërë në dorën tonë dhe e rregullojmë ne. Atëherë policia të largohet. Duhet ta kishin ekzekutuar që mbrëmë, na u kundërpërgjigj  dhe e vrava, atëherë e kishim mbyllur këtë çështje. Unë kam një djalë 7 vjeç në klasë të dytë, sa Mateo,” shprehet qytetari, ndërsa nuk mban dot lotët.

Vijon…

Previous articlePrindërit e Mateos kërkojnë drejtësi dhe kërkojnë ndëshkimin më të rëndë për Klodian Çalamanin
Next articleKu ndryshojnë njerëzit me fat nga të pafatët?Flasin sociologët.