Jepet vendimi per dy shoket e Aldi Rames qe e shoqeronin diten e vrasjes se policit ne Lezhe.

Gjykata ka lene ne burg pa afat,Kristian Sherrin dhe Armando Markun,dy te rinjte shoqeronin Aldi Ramen ne makine diten qe ai vrau nenkomisarin Saimir Hoxha.

Gjykata Apelit ne Shkoder ka lene ne fuqi vendimin e  gjykates se shkalles se Pare,Lezhe,duke rrezuar keshtu kerkesen e te rinjve per nje mase me te bute sigurie.

Shoket e Aldi Rames, akuzohen per moskallezim krimi, pasi te marten e 28 shtatorit, ku mbeti i vrare polici Hoxha, ata ndodheshin ne makine me autorin e krimit.

Previous articleGrabitja e Nizami Cangut/ Ne sherr me Emiljano Shullazin: Me mori peng bodygardin per 150 mije euro
Next article“Uji i pijshëm i Krujës, 24 orë, gëzuar! Perfekt”Si shprehej Rama disa muaj më parë në Krujë ku sot janë helmuar 500 persona