‘I majti’ që do rrëzojë Rilindjen/ Meta e thotë hapur: Nuk do të ketë kurrë marrëveshje me Edi Ramën

2 vite më parë

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar edhe njëherë në mënyrë kategorike një marrëveshje me Edi Ramën në vazhdim.

Deklaratën Meta e ka bërë në emisionin ‘Çim Peka Live’

‘Kurrë mos e mendoni se ekziston një mundësi, që Ilir Meta të bëjë një koalicion me Ramën.

Kjo histori ka përfunduar! Kurrë më marrëveshje me Edi Ramën!

Marrëveshje politike në këtë tokë mes Ilir Metës dhe Edi Ramës nuk do ketë më kurrë.

Arsyet jane dy: Ka vënë në diskutim integritetin territorial të Shqipërisë dhe ka vënë në diskutim kufijtë e Kosovës”, u shpreh presidenti.

Të ngjashme