I kishte para borxh dhe ai i bënte presion në telefon, 27-vjeçarja nga Tirana tenton vetëvrasjen

1 vit më parë

Në 25-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia, pasi përmes telefonit ka kanosur një 27-vjeçare në lidhje me një borxh. Në gjendje të rënduar vajza ka tentuar vetëvrasjen.

Njoftimi i policisë:

Më datë 10.04.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqerimin e shtetasit R. C., 25 vjeç, sepse ka kanosur nëpërmjet telefonit shtetasen M. B., 27 vjeçe, për shkak të mosshlyerjes së një borxhi. Kjo shtetase duke qënë në presion psikologjik, ka konsumuar një sasi të konsiderueshme medikamentesh, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

 

Të ngjashme