I akuzuar për prostitucion e pastrim parash, kapet në pikën kufitare të Janinës shqiptari i shumëkërkuar

Ditën e sotme është kapur një shqiptar i shumëkërkuar në kufirin greko-shqiptar.

43-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është bërë me dije se po tentonte të hynte për në Greqi, përmes pikës së kalimit kufitar të Merxanit, në Janinë.

Gjatë kontrollit të dokumentacionit, rezultoi se shqiptari kërkohej nga Interpol Franca.

Ky i fundit akuzohej për trafik qeniesh njerëzore, prostitucion e pastrim parash.

Previous articleI shpërthen bombola e gazit në banesë,lëndohet 68-vjeçari
Next articleOperacioni “Braka”/ Kapen dy vëllezërit që shpërndanin kanabis në Tiranë, në pranga dhe ‘taksisti’ që shiste kokainë