Hynte për të vjedhur në banesat e fshatit, arrestohet 22-vjeçari në Sarandë

Policia e Vlorës ka vendosur në pranga 1 person, si dhe ka proceduar penalisht 4 të tjerë. Në pranga ka rënë 22-vjeçari V. S., nga fshati Çukë, pasi dyshohet se ka tentuar të vjedhë banesën e shtetasit K. D.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Vlorë proceduan penalisht për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, shtetasit: K. P., banues në Lukovë, D. L., banues në Sarandë dhe A. B., banues në Borsh, pasi shtetasi P. P., banues në Vlorë, ka bërë kallëzim se këta shtetas kanë shpërdoruar detyrën si funksionarë në Njësinë Administrative Lukovë, duke falsifikuar disa dokumente.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme proceduan penalisht shtetasin V. Q., 68 vjeç, banues në Mifol, Vlorë, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”, sepse dyshohet se ka trafikuar një mjet që rezulton i vjedhur në Belgjikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Previous articleOperacioni “Braka”/ Kapen dy vëllezërit që shpërndanin kanabis në Tiranë, në pranga dhe ‘taksisti’ që shiste kokainë
Next articleShpërndante drogë, arrestohet 30-vjeçari në Lezhë, i gjenden doza kokaine dhe kanabisi