Kryefjala Logo

Edi Rama nuk kursehet, hotelin në Manhatan, e pagoi 2.700 dollarë nata

26 Shtator, 2022 | 3:07 pm

Kryeministri Edi Rama qëndroi disa ditë në Shtetet e Bashkua në një vizitë disa ditore për takimet e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.
Nga një postim i gazetarit të mirënjohur Klodian Tomorri mësuam se Edi Rama bashkë me delegacionin e tij qëndruan në një suitë hoteli në Manhatan, e cila kap çmimin e 2700 dollarë për një natë.

Sipas postimit të gazetarit, në këtë hotel mes zyrtarëve që fjetën aty ishte kryeministri shqiptar dhe kryeministri i Marokut.
Sipas gazetarit Tomorri
shpenzimet më të larta në kësi vizitash zyrtare i kanë delegacionet nga vendet e varfra.

C9667D68 407B 4F08 91E6 7D5625CEDB35

Të ngjashme