Edi Rama mburret me veshjet e stilistit qe eshte mik me serbin Aleksander Vuçic

1 vit më parë

Kryeministri Rama u shfaq në Laprakë me dy atlete, një të bardhë e një të zezë. I ka dhuruar dy palë një sipërmarrës në Berat, dhe janë prodhim për markën super-luksoze Philipp Plein. Rama tha se në planin e tij të veprimit 2021-2025 ecet përpara për të prodhuar atlete të tilla jo më nën emër markash të tjera me këtë cilësi përveçse Made in Albania! Rama i cili me siguri do i veshë, për shkak të preferencave që ka për atletet, tregoi se pse kishte vendosur të marrë me vete të majtën e bardhë dhe të djathtën e zezë.

Por ne fakt keto atlete jane prodhuar nga stilisti i Philip Plein i cili eshte mik i Presidentit serb Aleksander Vucic. Pak dite me pare ai ka publikuar foton me Vucic ne Serbi ku shprehet shume i lumtur per te.

Ne nje moment qe tensioni mes serbeve  dhe shqiptarve vazhdon Rama duket se ka vendosur te bashkepunoje me mikun e Vucic-it.

Të ngjashme