Edi Rama injoron Presidentin e ri të Shqipërisë Bajram Begaj . Linda Rama ulet në vendin e Zonjës së parë

3 javë më parë

Skandal me protokollin e ceremonisë së marrjes së detyrës nga presidenti i ri, Bajram Begaj. Mësohet se protokollin e ka bërë vetë Edi Rama.

Kryeministri është kujdesur që të ketë çdo gjë nën kontroll. Jo më kot opozita dhe veçanërisht Partia Demokratike e akuzon atë për kontroll 100% të pushteteve tashmë, me marrjen edhe të Presidencës.

Sinjali i parë u dha që në çastet e para të ceremonisë kur bashkëshortja e kryeministrit Linda Rama, u ul në vendin e dedikuar për Zonjën e Parë.

Kushdo që sheh pamjet do mendojë se Linda është Zonja e Parë e vendit, dhe jo gruaja e Edi Ramës…

Burimi Syri.net

Të ngjashme