Dimri “zyrtarisht” në Shqipëri, sinoptikanët: Nga e marta bëhuni gati për të ftohtin polar

Fundi i Nëntorit ka sjellë Dimrin e vërtetë në vend. Shqipëria është mbërthyer nga moti i keq, me reshje shiu, dëbore dhe stuhi ere.

Lëpusha është zgjuar me dëborë, trashësia e se cilës ka kaluar 15 centimetra, por fatmirësisht akset rrugore janë të kalueshme.

Reshjet e shiut dhe era e fortë kanë shkaktuar problem në disa akse rrugore. ARRSH njofton se në disa rrugë ka pasur rënie gurësh, drurë, materiale dhe inerte. Kontraktorët po punojnë për pastrimin e tyre, por deri tani nuk ka rrugë të bllokuara.

Problematike është situata edhe ne qarkun e Elbasanit. Reshjet e dendura te shiut dhe era e forte ka shkaktuar probleme ne furnizimin me energji elektrike. Disa ne disa akse rrugore ka patur rrëshqitje gurësh por qarkullimi ka vijuar normalisht.

Previous articleQëlloi me armë zjarri nga makina, nis hetimi për 15-vjeçarin që alarmoi banorët te ‘Fusha e Aviacionit’
Next articleIronia e fatit. Çfare i shkruante Trixa dikur Bores per Donaldin