Deputetet e PD-se braktisin seancen plenare, pas Bashes largohet dhe Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe deputetët e tjerë të PD, kanë bojkotuar seancën plenare të Kuvendit.

Pak minuta pas nisjes së seancës, Basha dhe deputetët demokratë, përfshirë dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, kanë lënë sallën e Kuvendit.

Previous articleKuvendi i Shqipërisë zyrtarizon 4 grupet parlamentare
Next articleBasha largohet i nxehur nga Parlament, i sulet Taulant Balles dhe Lindita Nikolles: “Mos na bëj dërr dërr…”