Ç’po ndodh mes Serbise dhe Shqipërisë? Vuçiç i bën guid turistike Ramës në Beograd

 

Kryeministri jonë Edi Rama është mirëpritur mbrëmjen e djeshme nga ministri i jashtëm i Serbis,në aeroportin “Nikola Tesla” ne Beograd,per takimin qe do te mbahet sot ne kuader te “Ballkanit te Hapur”.

Bëhet me dije se presidenti serb Aleksandër Vuçiç e ka pritur Ramen ne menyre dinjitoze duke e ftuar për nje darkë informale.
Gjithashtu pjesë e kësaj mbledhjeje ka qenë dhe perfaqesues te tjere si zv.kryeminstri i Maqedonisë së Veriut dhe kryeministri malazez, Zdravko Krivokapiç.

Para se këta lidera të darkonin sëbashku, Vuçiçi i ka shetitur nëpër rrugët e qyetetit duke i njohur edhe me kullën e Beogradit.

Previous articlePadia e Berishes ndaj Blinken: Genjeshter apo e vertete?
Next articleMiti tradicional bie poshtë.Ja pesë tipet e femrave që meshkujt i kanë fiksim