Banesa në Vlorë mbulohet nga zjarri.Rrezikon e gjithë lagja të përfshihet nga flakët

 

Një zjarr i madh ka mbuluar të gjithë lagjen”Pavarësia” në qytetin bregdetar të Vlorës.

Mësohet se shtëpia ka qenë e braktisur, ndërsa rrezikohen banesat e tjera aty pranë.
Si pasojë e flakëve të përhapura është ndërprerë energjia elektrike në komplet zonën “Pavarësia”.

Shkaku i rënies së zjarrit ende nuk dihet por mendohet që mund të jetë vënë qëllimisht.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse,të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.Gjendja momentalisht është alarmante dhe e vështirë për ta pasi zjarri sa vjen e përhapet me një shpejtësi të madhe.

Deri në keto momente nuk ka asnjë person të lënduar.

Previous articleSkandali ditës! Mësohet se në Vlorë organizonin ndeshje me qenë gjatë natës
Next article“Bëj si them unë,mos bëj si bëj unë” Punonjësi i policisë me 19 gjoba të vëna,asnjë masë për të.