Arrestohet në Shkodër 44-vjeçari në kërkim nga Holanda, ja për çfarë akuzohet

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 44-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze, i akuzuar për disa vepra penale.

Nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda dhe Krimit të Organizuar të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Forcat e Posaçme Operacionale FAST ALBANIA, në Drejtorinë e Përgjithshme  të Policisë së Shtetit, u bë ndalimi i shtetasit në kërikim Anton Lulash, 44 vjeç banues në lagjen “Skëndërbeg”, Shkodër

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata Rrethit Gjyqësor Limburg, Holandë e ka dënuar me 2 vite burgim për veprën penale “Zjarrvënie e qëllimshme”, “Sulm” dhe “Shkatërrim prone”.

Previous articleAksident në aksin Shkodër-Vau i Dejës, humb jetën 62-vjeçari
Next articlePolicia zbulon bandën e hajdutëve në Lezhë, mes tyre babë e bir