Arrestohen dy persona për vepra penale në Elbasan, procedohet një tjetër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale.

Uniformat blu bëjnë me dije se është arrestuar 30-vjeçari M. M., banues në fshatin Polizhan, Dibër, pasi u kap nga shërbimet e Policisë Rrugore  duke drejtuar mjetin  në gjendje të dehur.

Gjithashtu në pranga ka rënë 40-vjeçari L.P., pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur është përplasur me një shtyllë ndriçimi. Sakaq gjatë kontrollit në automjet iu gjetën një sasi e vogël lëndë e dyshuar kokainë.

Ndërkohë 65-vjeçari B.K., është proceduar penalisht, pasi është kapur duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur në aksin Librazhd-Qafë-Thanë.

Previous articleZjarr në një banesë në Gjirokastër,ndërron jetë 12-vjeçarja
Next articlePallati përfshihet nga flakët,banorët shpëtojnë mrekullisht