Aksident/I riu i jep makinës pa patentë,për pak i merr jetën 2 personave,njëri prej tyre përfundon tek Trauma.

 

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia për shkak të një aksidenti në Pogradec.
I arrestuari mësohet se është B.Ç-33- vjeç.

Ky person ka drejtuar nje mjet të tipit “Benz” edhe pse nuk kishte patentë.
I riu ne fjalë ka përplasur dy këmbësorë ku për pak mund t’i kishte rrezikuar jetën.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.D-54 vjeç,banues në Pogradec,i cili u transportua për mjekim të specializuar në Spitalin e Traumës,Tiranë.

Dhe shtetasi tjetër me iniciale J.T-49 vjeç,banues në Tushemisht,i cili për fat të mirë nuk kishte dëmtime trupore.

Për “shoferin” e makinës akoma nuk është bërë me dije se si do procedohet si rast.

Previous articleShpërthen bombola gazit ,3 të plagosur në Korçë!
Next articlePërgatituni për fundjaven sipas këshillave të Paolo Fox!