43-vjeçari kërcënonte dhe shtantazhonte bashkëshorten,çfarë iu gjetë në banesë

10 muaj më parë

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Kurbinit,pasi ka kërcënuar dhe shantazhuar bashkëshorten se do ta vriste.

Ngjarja ka ndodhur në Laç, ndërsa pas arrestimit personit i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një  armë zjarri pistoletë me municion luftarak dhe 2 armë gjahu.

Burimet bëjnë me dije se i arrestuari është Arben Oroshi dhe akuzohet për veprat penale” Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit” , “Prodhimi e mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive” dhe “Keqpërdorimi e i thirrjeve telefonike “.

Matrerialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin.

Të ngjashme