32 vite burg për Mikel Alian, shiti tek hasmi shokun e fëmijërisë

1 vit më parë

Gjykata e Lezhës ka  dënuar me 21 vite e 4 muaj burg 42-vjeçarit Mikel (Gjovalin) Alia, i akuzuar për “Vrasje e krye në bashkëpunim”.

Gjykata dha dënimin maksimal për Mikel Alian me 32-vite burg, siç kishte kërkuar prokuroria, por duke qenë se përfitoinga gjykimi i shkurtuar iu ul dënimi. Kështu Aliu do të qëndrojë pas hekurave për 21 vite e 4 muaj.

Mikel (Gjovalin) Alia është personi i vetëm i marrë i pandehur për vrasjen e Eri Zefit, i cili u ekzekutua më 1 tetor të 2019 në Zall Xhuxhë të Mirditës.

Gjovalin (Mikel) Alia dhe Eri Zefi ishin shokë fëmijërie. Viktima ishte ngujuar që prej shkurtit 2019 për shkak se vëllai i tij Ndue Zefi vrau fqinjin e tyre Martin Ndrecën.

Mikel (Gjovalin) Alia akuzohet se nxori në pritë para atentatorëve Zefin.

Të ngjashme