27 vjecarja shqiptare vritet ne Amerike nga babai i femijes te saj

Pak dite me pare ne media qarkulloi lajmi se nje 27 vjecare shqiptare nene e dy femijeve eshte gjetur e vrare ne makine. Diten e djeshme eshte publikuar fotoja e autorit të vrasjes së 27-vjeçares shqiptare në SHBA, Joana Peca. Mediet botërore shkruajnë se autor i krimit tronditës është 38-vjeçari Benjamin Robert Williams aka Bambi, i cili qëlloi për vdekje brenda makinës dhe në sy të dy fëmijëve të saj të mitur të renë me origjinë nga Libohova e Gjirokastrës.

Policia amerikane ka bërë vëzhgimet e kamerave të sigurisë dhe ka këqyrur vendngjarjen, duke dalë në një përfundim të asaj se çfarë ndodhi në vendin e krimin në Kopshtit Memorial ‘Woodlawn’ në Shën Petersburg rreth orës 17:30 të së shtunës.

 

 

Sipas hetuesve, Williams dhe Peca kishin një fëmijë së bashku, të cilin 27-vjeçarja e mbante në dorë së bashku me fëmijën tjetër të mitur, kur Williams dyshohet se e qëlloi atë në fytyrë disa herë. Policia e ka shpallur ne kerkim autorin.

 

Previous articleIshte djali i mbare i Casa de Papel, por “u terbua” tani qe pritet te dale sezoni i peste e serialit.
Next articleJa si dukej Eli Fara para 24 vitesh