E rëndë! Rrëzohet avioni në Milano, 8 viktima mes tyre 1 i mitur

Një avion është rrëzuar pasditen e sotme  pranë Milanos , në San Donato  duke u marrë jetën 2 pilotëve dhe 6 pasagjerëve, mes tyre edhe një fëmijë.

Avioni u përplas në një ndërtesë në rinovim pranë metrosë, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Shpëtuesit, zjarrfikësit dhe policia mbërritën menjëherë. Avioni, i cili u ngrit nga Milan Linate, ishte drejtuar për në Olbia, në Sardenjë.

Previous articleRama paralajmëron: ” Mesazh drejtuar të gjithë shqiptarëve, një fatkeqësi e re natyrore “
Next articlePublikohet audiopërgjimi, Salianji : “Nuk më rr…për Lulzim Bashën. Lulzim Basha është një k….”