Boris Johnson paralajmëron se kriza energjitike mund të zgjasë deri për Krishtlindje : “Drejtuesve të biznesit të parandalojnë mungesat e ushqimit“

Boris Johnson u ka thënë drejtuesve të biznesit se shmangia e mungesës së ushqimit për Krishtlindje është përgjegjësia e tyre, duke pretenduar se nuk është detyrë e qeverisë të “rregullojë” problemet e furnizimit.

Ndërsa u hap konferenca e partisë konservatore , kryeministri pranoi se kishte njohur prej muajsh se industria e transportit ishte në telashe – dhe, çuditërisht, pranoi se mund të vazhdojë edhe në sezonin festiv.

Britania e Madhe përjetoi një kaos në furnizimin me karburant teksa nga e hëna e kaluar ushtria mori në dorë situatën duke bërë të mundur furnizmin me naftë nëpërmjet kamionëve të cilët shoferët mungonin.

Previous articleSali Berisha nuk ndalet me foltoren. Ja se në cilin qytet jugor do të zhvendoset ajo nesër
Next articleEndri Fuga përgënjështron lajmin: “Ardi Veliu nuk është shkarkuar nga detyra”