Kryefjala Logo

Kaos në qendrën tregëtare në Lushnjë, nuk dihet sa persona ka ende brenda ambienteve

25 Dhjetor, 2023 | 5:07 pm

Situata kaotike në godinën e e qendrës tregtare në Lushnjë vijon ende, ndërsa tymi ka përfshirë nga të gjitha anët ndërtesën.

Në vendngjarje janë jo vetëm ata të Lushnjës, por edhe forcat zjarrfikëse të sigurisë kombëtare dhe të qyteteve përreth.
Nuk ka shifra të sakta se sa persona ka brenda në godinë dhe se si është gjendja e tyre.

Gazetari i Top Channel, Bledar Korreshi raporton se po përpiqen të nxjerrin njerëzit e bllokuar në qendrën tregtare por edhe në të gjithë goditën 12-katëshe, ku ka edhe apartamente.

Nuk ka shifra të sakta se sa persona ka brenda në godinë dhe se si është gjendja e tyre.
Sipas tij, gjendja është e rëndë ndërsa ka edhe familjarë që nuk përgjigjen në telefon.
Zjarrfikëset kanë ndërhyrë brenda godinës, ndërsa vihet re mungesa e pajisjeve kundër zjarrit.

Sipas informacioneve, godina fatkeqësisht nuk ka dalje emergjente.
Ata që arritën të dilnin nga godina po transportohen në spitalin e Lushnjës.

Të ngjashme