Kryefjala Logo

Flet vajza e përdhunuar në Vlorë: Me njërin prej tyre kisha lidhje intime prej dy vitesh!

25 Tetor, 2023 | 6:14 pm

Në lidhje me ngjarjen e rëndë në Vlorë ku një 26-vjeçare është droguar dhe më pas është përdhunuar në grup, ka reaguar e ëma e saj.

Në News 24 është trajtuar rasti i 26-vjeçares nga Vlora e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga disa persona ditën e djeshme.

Intervista e plotë

Vajza: Nesër do shkoj përsëri në polici

Gazetarja: Është e vërtetë që keni ndërruar dëshminë?

Vajza: Jo, nuk është e vërtetë, jo nuk është e vërtetë fare aspak.

Gazetarja: Ju vet si person keni dhënë vetëm një herë dëshmi apo dy herë?

Vajza: Dëshmia është dhënë dy herë dhe është dhënë e njëjta deshëm, që atyre personave nuk ju falë.

Gazetarja: A ka ardhur dikush nga familjarët e tyre?

Vajza: Po, po më ka ardhur mamaja e njërit prej personave nga ata dhe një shoku i njërit prej tyre.

Gazetarja: A janë takuar me afër në spital në gjendjen e rëndë që ke qenë ti? Çfarë të kanë kërkuar, të kanë kërkuar të ndryshosh dëshminë?

Vajza: Po më kanë kërkuar të ndryshoj dëshminë, por edhe më kanë kërcënuar. Të tërheq dëshminë, të tërheq denoncimin.

Vajza: Nesër do shkoj përsëri në polici

Gazetarja: Është e vërtetë që keni ndërruar dëshminë?

Vajza: Jo, nuk është e vërtetë, jo nuk është e vërtetë fare aspak.

Gazetarja: Ju vet si person keni dhënë vetëm një herë dëshmiapo dy herë?

Vajza: Dëshmia është dhënë dy herë dhe është dhënë e njëjta dëshmi, që atyre personave nuk ju falë.

Gazetarja: A ka ardhur dikush nga familjarët e tyre?

Vajza: Po, po më ka ardhur mamaja e njërit prej personave nga ata dhe një shoku i njërit prej tyre.

Gazetarja: A janë takuar me afër në spital në gjendjen e rëndë që ke qenë ti? Çfarë të kanë kërkuar, të kanë kërkuar të ndryshosh dëshminë?

Vajza: Po më kanë kërkuar të ndryshoj dëshminë, por edhe më kanë kërcënuar. Të tërheq dëshminë, të tërheq denoncimin.

Gazetarja: Po pse, ajo është një e vërtetë që ka ndodhur, pse?

Vajza: Nuk kam qenë në gjendje të kthej përgjigje.

Gazetarja: Atëherë ti ke kërkuar të shkosh vetë nesër?

Vajza: Do shkoj ta verifikoj vetë, edhe më kanë folur për të shkuar atje.

Gazetarja: Këta persona që ti ke dhënë janë 3 apo 4?

Vajza: Këta janë 2 persona, unë 2 personave ju kam dhënë emrat!

Vajza: O…. dhe A…Ne spital ka ardhur mamaja e A… për të bërë kërcënim

Gazetarja: Do të thotë se 2 prej tyre përjashtohen sepse janë dhënë 4 emra!

Vajza: Po, po, O… dhe A….

Gazetarja: Me cilin prej tyre kishe një lidhje intime?

Vajza: Është e vërtetë, me O… dhe ky emër është dhënë në çdo pyetje edhe në polici.

Gazetarja: Ti e dije që O… është i martuar dhe ka një fëmijë?

Vajza: Nuk e dija, s’më ka thënë.

Gazetarja: Po atë natë që ndodhi ngjarja, ti ke shkuar për të konsumuar thjesht një pijë ose ndonjë darkë me të?

Vajza: Po, thjesht kaq!

Gazetarja: Ti nuk e dije që do vinin edhe persona të tjerë apo më vonë?

Vajza: Jo, jo…

Gazetarja: Ju shkuat për të pirë një kafe, ka qenë ora sa e darkës?

Vajza: Ka qenë ora 9 e 30 e darkës.

Gazetarja: Ishe në dijeni që ky thirri shokët?

Vajza: Jo unë nuk kam qenë në dijeni, ai ndoshta ka qenë

Gazetarja: Sa kohë kishe që frekuentoheshe me?

Vajza: 2 vjet…

Gazetarja: Nuk kishit pyetur ndonjëherë se a ishte i martuar, i fejuar apo me fëmijë?

Vajza: E dija, por nuk ishte ndarë, nuk ishte.. . Si çdo person e kupton!

Gazetarja: Ti çfarë ke thënë, ke thënë që keni pirë lënde narkotike së bashku? E ke pirë me dëshirë lëndën narkotike apo je detyruar?

Vajza: Jo me detyrim çdo gjë…

Gazetarja: Po ndërkohë që ata të detyruan të pije lëndën narkotike, nuk kishe mundësi që të kërkoje ndihmë?

Vajza: As në një vend, jo… Alkooli dhe lëndët narkotike janë pirë te lokal…Më pas nuk mbaj më mend, se çfarë ka hedhur në pijë.

Gazetarja: Po për abuzimin, mban mend kane këta të dy apo edhe persona të tjerë?

Vajza: Kane qenë O…. A….. dhe G…. mbaj mend që janë qenë këta persona tek lokali, më pas nuk mbaj më mend asgjë!

Gazetarja: Do të thotë ti nuk je në dijeni dhe nuk mban mend nëse je abuzuar seksualisht apo jo?

Vajza: Jo nuk e mbaj mend më pas e kam….

Gazetarja: Po pse ke thënë që je abuzuar, ku je gjendur ti?

Vajza: Nuk e mbaj mend

Gazetarja: Mban mend që të kanë çuar në ndonjë hotel?

Vajza:Jo, jo, jo…

Gazetarja: Pra ti je e pasigurt nese je abuzuar seksualisht apo jo?

Vajza: Jo, jo, nuk e mbaj mend…Më pas e kam ashtu…

Gazetarja: Po pse ke thënë që je abuzuar ku je gjendur vet ti?

Vajza:Nuk e mbaj mend emrin e vendit se ku!

Gazetarja: Mban mend që ke shkuar në hotel, te kujtohet ndonjë episod?

Vajza:Jo , jo ,jo ,jo …

Gazetarja: Pra ti je e pasigurt nese je abuzuar seksualisht apo jo?

Vajza; Nuk e flas dot!

Gazetarja: Mund të me thuash po ose jo, ka ndodhur abuzim seksual me ty?

Vajza: Më pas e kam marr vesh pasi kam dalë nga narkoza!

Gazetarja: Po si e more vesh, flas me mjekun u be ndonje ekspertize?

Vajza: Po, po, po…bënë doktorat të gjitha dhe më thanë këtu… këtu…

Gazetarja: Po ti vet brenda vetes tende e beson që je abuzuar?

Vajza: Ëëëëë… nuk e di!

Gazetarja: Ti nesër çfarë do dëshmosh në polici?

Vajza: Ate çfarë kam dëshmuar që në fillim ate do mbaj deri në fund!

Gazetarja: Po cilën? Ate q eke thene se je abuzuar?

Vajza: Po, për personat…

Gazetarja: Nga deshmia që ti ke dhënë thuhet se je abuzuar seksualisht, nderkohe që je shume e pabindur nese eshte e vertete apo jo qe kane abuzuar me ty?

Vajza: Po eshte e vertete edhe kjo!

Gazetarja: Qe kane abuzuar?

Vajza:Po eshte e vertete edhe kjo gje…

Gazetarja:Çfare mban mend nga biseda qe bere me mamanë e njerit prej ketyre, çfare te tha konkretisht?

Vajza:Ka ardhur njera prej mamave, ka ardhur mamaja e A….Nderkohe kur une kam dale nga narkoza nga keto te gjitha , kam qene shume pak ne gjendje, kane ardhur atje me kane prekur keshtu D… D… D…me njeh? Jo i kam thene nuk te njoh, jam mamaja e A…ka thene jam mamaja e njerit prej shokeve te tu, i cilit i thash une!Jam mamaja e A… me tha, po i thash une… Ke bere nje akuze tha dh eke denoncuar djalin tim A… e njeh A… me tha mua, A… eshte shoku O… Po I thash e njoh. Me tha mua duhet te heqesh denoncimin sepse ti do dalesh nga ky spital me tha mua, mos sot neser do dalesh, po I thash, edhe ai tha mund te dal nga burgu, por ai ka shoqeri pas tha, po i thash une , atehere duhet te maresh masa tha ose hiq denoncimin ose jeten tende kaq…Ok I thash une , por une nuk te njoh ty i thash , une tha jam mamaja e A… ai ka nje goce nuk me kujtohet a goce a çun 7 muajsh ne shtepi dhe e pret nje femije ne shtepi tha. Ti ke bere nje krim shume te rende tha se ke denoncuar per nje prind qe ka nje femije 7 muajsh ne shtepi tha dhe po e pret dhe mund te maresh masat per keto gjera. Pasi iku mamaja e A… erdhi shoku i O…nderkohe te njejtin presion ka bere edhe shoku…

Gazetarja: Po si kanë hyrë brenda këta kur ty nuk të lejonin familjarët në reanimacion?

Vajza: Ajo është përgjegjësia e mjekëve… O… ka lokal vet, nuk e di se ku ndodhet por thjesht e di që ka, në lokalin e këtyre çunave nuk kam vajtur asnjëherë. Janë dhënë dy deshmi për këta persona, janë dhënë të njëjtat deshmi, nderkohe që njërin prej këtyre e kanë ndryshuar dhe kanë thënë se kanë hequr dorë prej denoncimit. Denoncimi nuk është hequr baret në çfarë gjendje e kanë mar rata, në çfarë gjendje më kanë gjetur mua.

Gazetarja: Si u gjende bashkë me ta për të pirë lëndën narkotike?

Vajza: Me pare me kanë marre në telefon që do dalim te hame apo te pime diçka, kur kemi ikur kemi qenë vetëm ne të dy. Me pas pasi vajta atje që te pime alkool, ndonjë gje keshtu, ndenjem atje pastaj ka thirrur shoket e tij A.. dhe G…Mbaj mend që një moment kane ardhur atje jane ulur, pine nga një gote dhe gota e fundit qe kam pire pastaj nuk mbaj me mend…

Të ngjashme