Kryefjala Logo

“Fëmijët kërkojnë Liridonën para se të flenë gjumë”, vëllai 30 vjeçares tregon arsyen e vrasjes

4 Dhjetor, 2023 | 5:11 pm

Leonard Ademaj, vëllai i të ndjerës Liridona Ademaj ka qenë i ftuar ditën e sotme në “Shqipëria Live” i cili ka folur rrth vrasjes së motrës së tij nga bashkëshorti.
Vëllai i të ndjerës ka rrëfyer se e ndjera ishte një motër, grua dhe nënë e fuqishme, teksa shprehet se familja e tyre është duke e përmbajtur veten nga ndonjë veprim i marrë në gjaknxehtësi e sipër

Ajo ishte një grua e fortë, një motër e fuqishme, një heroinë për fëmijët e vet. Ne po e përmbajmë veten sepse ajo nuk donte të na shihte të dobët. Nuk doja të dyshoja tek kunati sepse me dukej e pabesushme të ishe ai vrasësi, me thonin dysho por diçka brenda meje më ndalonte, sjelljen e tij e justifikoja duke thënë se e ka nga tronditja e madhe sepse dhe ai ka humbur gruan. Fëmijët nuk e dinë që nëna e tyre ka vdekur,  natën pas vrasjes i kishim më shtëpi dhe e kërkonin sepse nuk flinin dot pa të. Momentalisht fëmijët i kanë gjyshit(prindërit e Naimit)”, tha Ademaj.
Ai gjithashtu tha se familja e tij besonin në drejtësinë e Kosovës dhe i’a kanë lënë kësaj të fundit të zbardhë të vërtetën e ngjarjes. Ai tha se sipas tyre arsyeja e vrasjes ishte siguracioni i jetës që vlente 20 milionë euro.

“Ne besojmë në drejtësinë e Kosovës dhe çdo gjë e lëmë në dorë të drejtësisë. Le të jetë Liridona rasti i fundit që është vrarë, mos të vritet më asnjë grua, asnjë nënë dhe asnjë motër e jona. Arsyeja e vrasjes sipas nesh është siguracioni i saj i jetës që vlente 20 milion euro”, tha Ademaj.
Kujtojmë se ditën e sotme Prokuroria Themelore e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e familjarëve të Liridonës për të kryer rivarrimin e trupit të pajetë pranë familjes së saj.

Të ngjashme