Kryefjala Logo

Dua Lipa në krah të Edi Ramës, i ati bëhet investitor strategjik në Lushnjë duke përfituar mijra hektarë toke falas

30 Nëntor, 2023 | 9:06 pm

Në çdo ardhje të Dua Lipës në Shqipëri e kemi parë krahë Erion Veliaj dhe Edi Ramës, ku nuk kanë munguar fotot dhe vizitat e daljet publike të tyre. Ndonse të gjitha këto e paskan një shpjegim.

Dukagjin Lipa, babai i këngëtares së njohur Dua Lipa është shpallur investitor strategjik në Lushnjë.

Ai po ndërton në zonën e Fierit dhe Lushnjës parkun fotovoltaik me kapacitet prodhimi 100 Mega.

Me çmimin 1 euro metri, investimi e tejkalon vlerën e pronës. Kështu që siç e njeh ligji, ai bëhet automatikisht dhe pronar i tokës.

568A54EA 7A7A 48F6 B52D 8A01C0B8A50B

BB90ABED 21F9 4A9A B7AF 922F4926CEF7

Burimi: Ora News

Të ngjashme