Detaje tronditëse nga vrasja e 36 vjecarit shqiptar në Angli. U godit me thikë nga një shqiptar tjetër (Emrat)

Detektivët që  po hetojnë vdekjen e Ergys Kocit, 36 vjecarit që u gjend I vdekur në Haringey tw Anglisw, kanë zbuluar një të dyshuar. Personi dyshuar është një tjetër shqiptar i quajtur Briken Quni lindur në 26 prill 1979 i cili nuk është rezident në angli

Briken Quni, u akuzua të Premten, 24 Shtator. Ai u paraqit në Gjykatën e Magjistraturës në Ëillesden të Shtunën, 25 Shtator, ku u ndalua të paraqitej në Old Bailey të Martën, 28 Shtator.

Policia angleze rreth orës 22:00 të së martës, 21 shtator pas një inspektimi gjeti trupin e një burri në një pronë banimi në Ëest Green Road, N15.

Oficerët morën pjesë së bashku me Shërbimin e Ambulancës në Londër. Ergysi u  shpall i vdekur në vendngjarje. Ai kishte pësuar lëndime të shumta.

Familja e viktimës është informuar dhe po mbështetet nga oficerë të trajnuar posaçërisht.

Një ekzaminim post-mortor i kryer në Haringey Mortuary të Premten, 24 Shtator, vërtetoi se shkaku i vdekjes së Koci ishte trauma e fortë në kokë. Ai gjithashtu kishte pësuar disa plagë me thikë.

Previous articleTronditëse, babai vret të 3 fëmijët më pas tenton të vrasë dhe veten. Ja cfarë shkruante në Facebook para krimit
Next articleNuk do ta njihni! Xhensila Myrtezaj “metamorfozë” me look-un e ri