Kryefjala Logo

Alarm për sulm! Mbyllet Muzeu i Louvrit në Paris

14 Tetor, 2023 | 4:35 pm

Muzeu i Luvrit në Paris është mbyllur paraditen e së shtunës, pas një kërcënimi me shkrim.

Zyrtarë të muzeut kanë thënë se rasti lidhet me vendimin e Qeverisë franceze për ta rritur nivelin e sigurisë, pas sulmit të së premtes në një shkollë, ku një mësues është vrarë nga sulmi me thikë dhe dy persona tjerë janë plagosur.

Shërbimi për Komunikime i Muzeut të Luvrit ka thënë se askush nuk është plagosur dhe nuk është raportuar për ndonjë incident.

Policia në Paris ka thënë se është duke kryer hetime për rastin.

Të ngjashme