Me telefon nga burgu, autori vrasjes së ish-bashkëshortes në Fier: “Më thoshte të kryejmë marrëdhënie kur dola nga burgu”

Javë pas vrasjes nga Elton Meta të ish-bashkëshortes së tij Sabina Benga, deklaratat vazhdojnë. Kësaj rradhe me kërkesë të autorit të vrasjes, ai ka patur një komunikim me telefon nga burgu ku u mundua të jepte versionin e tij të ngjarjes në “Shqipëria Live”.

“Unë dola nga burgu për atë fëmijë e atë grua. U ndava sepse asaj I bëntë presion i ati se do ti fuste plumbin nëse nuk divorcohej me mua. Kur dola nga burgu edhe pse ishte me urdhër mbrojte ajo më merrte ne telefon më kërkonte të dilnim, të kryenim marrëdhënie etj”.

I pyetur nga gazetarja se nëse ai ka kërcënuar se do të vriste Sabrinën sapo të dilte nga burgu , Elton Metaj e mohoi duke shtuar që dhe kurrë nuk e ka vonuar. “Në telefon unë flisja përditë me Sabrinë,gjyshen dhe ish-vjehërrin. Sabrina më tha se babai i kishte vënë pistoletën në kokë” – tha Erioni./ Kryefjala.com

Previous articleVideo Skandal/ UEFA publikon Kosovën si pjesë e Serbisë në videon promocionale
Next articleElton Metaj pas vrasjes së ish-bashkëshortes flet nga qelia:“ Kur dola nga burgu Sabrina më tha do të q* robt, më përndiqte me armë…”