Lajm i mrekullueshem!Medalje e dyte e ARTE per Nora Gjakoven qe fiton finalen ne Tokyo 2020

Nora Gjakova ka fituar medaljen e dyte te arte ne finale me xhudisten Franceze,Sarah Leoine me peshen 57kg.

Xhudistja nga Kosova behet sportistja e dyte Kosovare qe fiton medaljen e arte ne keto lojera Olimpike te Tokyo 2020.

Nje sukses historik per Kosoven qe ngre edhe njehere krenare flamurin dhe rremben nje tjeter medalje te arte.

Shume urime!

Previous articleVetedigjet me benzine 30-vjecarja ne Pogradec.Nisje urgjente drejt Tiranes
Next articleNgjarje të çuditshme nga e kaluara që do t’ju zbavisin për një kohë të gjatë.