Erëra të forta, shi dhe shtrëngata. Ja se cfarë na sjell moti këtë javë

Shërbimi Meteorologjik ushtarak njofton se sapo ka nisur një javë me diell por që nuk do të vijojë e tillë. Parashikohet  të jetë me të gjitha karakteristikat e vjeshtës.

Deri pasditen e së martës moti i kthjellët do të mbizotërojë në të gjithë vendin. Më tej vranësirat do të vijnë në dendësim, për tu pasuar nga reshjet e shiut të cilat mëngjesin e së mërkurës do të prekin bregdetin, ndërsa në mbrëmje në pjesën më të madhe të vendit. Ditën e enjte në të gjithë vendin reshjet do të jenë të vazhdueshme me intensitet mesatar dhe të lartë në pjesën jugore e atë bregdetare. Hera herës do të ketë rrebeshe shiu me rrufe. Ditën e premte intensiteti i reshjeve parashikohet i ulët e kryesisht në pjesën lindore të vendit.

Këto situata do të pasohen nga erë me drejtim juglindje-verilindje mesatare dhe hera herës e vrullshme në ditët me reshje gje që do të sjellë shtim të dallgëzimit në dete.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet e veta si më poshtë.

Ju urojmë një javë të mbarë!

Previous articleAmbasada gjermane në Tiranë bën njoftimin e rëndësishëm për vizat: “Nga 1 nëntori do të pranohen vetëm…”
Next articleTransportonte emigrant të paligjshëm Policia e Lezhës arreston një 28 vjecar nga Durrësi në autostradën Milot-Morinë