Kryefjala Logo

I vodhi 600 mije leke te infektuarit me Covid tek Infektivi, arrestohet infermierja

26 Janar, 2021 | 10:37 am

Policia e Tiranës ka arrestuar infermieren e Spitalit Infektiv, e cila u denoncua pak ditë më parë në emisionin investigativ “Stop” për vjedhjen e portofolit të një pacienti me koronavirus, si dhe kartën e tij bankare, teksa ky i fundit kishte ndërruar jetë.


Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se ka rënë në pranga infermierja e turnit, Ronida Hysa, pas kallëzimit nga djali i të ndjerit. Ky i fundit ka thënë në polici se infermierja ka tërhequr shumën prej 60 mijë lekësh nga karta e pacientit.

lg.php.gif

lg.php.gif

Njoftimi i policisë:

lg.php.gif

lg.php.gif

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, kanë bërë të mundur identifikimin, lokalizimin dhe ndalimin e shtetases R. H., 30 vjeçe, banuese në Durrës.

lg.php.gif

lg.php.gif

lg.php.gif

Ndalimi i kësaj shtetaseje u bë pasi në bazë të pamjeve filmike rezulton si autorja e vjedhjes së një shume parash në portofolin e shtetasit K. D., i cili ka qenë i shtruar në spitalin infektiv, ku ka ndërruar jetë nga COVID-19.

lg.php.gif

Pas kallëzimit të bërë për këtë ngjarje, nga djali i të ndjerit, shtetasi F. D., 25 vjeç, i cili ka deklaruar se nga llogaria bankare e të atit ishte tërhequr shuma 60.000 lekë, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë kanë organizuar punën për identifikimin e autorit.

lg.php.gif

Materialet procedurale do të referohen në Prokurorinë e Rrethit Gjygjësor Tiranë, për veprime hetimore të metejshme, për veprat “Vjedhja” dhe “Vjedhja duke shpërdoruar

 

 

detyrën”.

Të ngjashme